L’Hospitalet Atletisme ho lluita tot a Castelló

L’Hospitalet Atletisme va disputar durant el cap de setmana la segona jornada de Divisió d’Honor d’Espanya a Castelló. El grup masculí ho va fer en dissabte tarda i el femení durant el diumenge al matí. Les noies acabarien terceres en una magnífica jornada on per només tres punts no van poder acabar segones. Els nois, de la seva banda, van acabar quarts, en una papereta molt difícil amb equips de l’entitat del Playas de Castellón, l’Unicaja Màlaga o el GrupoEmpleo Pamplona.

En nois cal destacar la victòria de Dani Lorente a l’Alçada, amb MMP de 2.10m, i en noies la de Sara Gallego al 400t (57.22) i la de Mireia Urrutia als 5000m marxa (24:10.60)

Tot seguit repassem la resta de resultats dels atletes del club

Liga Joma

100mll: Paulino Sáez (10.95) i Eloi Ruiz (11.17)

200mll: Isaac Segura (21.98) i Paulino Sáez (22.54)

400mll: Dani Ponce (48.67) i Roger Pons (48.89)

800m: Gerard Riera (1:50.35) i Ignacio Flaquer (1:55.22)

1500m: Miquel Doménech (3:52.22) i Brahim Fateh (4:05.30)

3000m: Alejandro Rodríguez (9:08.22) i Albert Nogueras (9:09.20)

3000 obstacles: Carlos Rodríguez (9:47.10) i Roger Acín (10:55.77)

110t: Javi Lorente (14.73) i Joan Pané (15.86)

400t: Oriol Piqueras (54.12) i Esteban Fernàndez (54.21)

Alçada: Ferran Urquia (1.85m)

Llargada: Ferran Urquia (7.02m) i Xavi Barrubés (7.00m)

Triple Salt: Andreu Lavila (15.08) i Albert Urquia (14:39m)

Perxa: Eloi Caparrós (4.50m) i Biel Tenias (4.30m)

Pes: Sergi López (15.02) I Jaume Leon (13.17)

Disc: Jaume León (47.15) i Juan Cifuentes (38.75)

Javelina: Juan Carlos de la Torre (56.87) i Esteban Fernàndez (34.78)

Martell: Tyronne Donaire (52.15) I Sergi López (49.01)

5000 marxa: Marc Guerrero (21:48.54)  i Rubén Liste (23:49.00)

4×100: Puchol-Segura-Lacambra-Ruiz (42.30)

4×400: Ponce-Lorente-Piqueras-Pons (3:17.96)

Liga Iberdrola

100mll: Anna Obradors (12.39) i Laura Sabate (12.78)

200mll: Anna Obradors (25.40) i Laura Sabaté (26.33)

400mll: Llum Gardella (59.63) I Claudia Mir (1:00.88)

800m: Irene Rubio (2:14.19) i Julia Lillo (2:22.08)

1500m: Victòria Sauleda (4:29.91) i Clara Las Heras (4:57.85)

3000m: Alicia Castejón (12:47.49)

3000 obstacles: Marina Bagur (11:11.24) i Irene Fernàndez (12:17.26)

100t: Mireia López (14.94) i Marta Vilches (15.63)

400t: Marina Pérez (1:02.71)

Alçada: Núria Caballero (1.72m) i Anna Pereiras (1.55m)

Llargada: Laia Rodríguez (5.54m) i Abril Piniés (5.48m)

Triple Salt: Laurine Elisa Marimon (12.53m) i Martina Aragó (12.15m)

Perxa: Joana Suñé (3.45m) i Marta Méndez (3.40m)

Pes: Anna Ruiz (11.67m) i Olga Morraja (10.44m)

Disc: Olga Morraja (39.16) i Anna Ruiz (33.72)

Javelina: Aina Ramos (43.88) i Maria Pedroso (21.18)

Martell: Irene Escolano (45.92) i Núria Pereiras (38.88)

5000 marxa: Gemma Mora (24:57.99)

4×100: López-Aragó-Sánchez-Vilches (48.85)

4×400: Rubio-Gardella-Lillo-Gallego (3:51.05)

Sobre l’Autor: 

Per Eva / Administrator a maig 16, 2021

Sense Comentaris

Deixar una resposta