Arriba l’Absolut, arriba l’espectacle

45 dels atletes de L’Hospitalet Atletisme competiran al Campionat Absolut de Catalunya. D’altres, com ara els de promoció i els màster, tenen altres cites.

Comencem repassant els atletes que representaran el club durant el Campionat Absolut que s’ha de celebrar a Igualada el proper diumenge.

Anna Obradors: 100mll i 200mll

Laura Sabaté: 100mll

Sara Gallego: 400mll

Irene Rubio: 800mll

Aina Cinca: 1500m

Clara Las Heras: 1500m

Marina Bagur: 3000 obstacles

Irene Fernàndez: 3000 obstacles

Marta Vilches: 100t

Llum Gardella: 400t

Anna Pereiras: Alçada

Julia Lillo: Alçada

Dolors Cofan: Alçada

Martina Aragó: Triple Salt

Anna Ruiz: Pes i Disc

Olga Morraja: Pes i Disc

Aina Ramos: Javelina

Alicia Castejón: 5000 marxa

Mireia Urrutia: 5000 marxa

Gemma Mora: 5000 marxa

Jordi Lacambra: 100mll

Eliecer Burgos: 100mll

Paulino Sáez: 100mll i 200mll

Eloi Ruiz: 100mll 

Isaac Segura: 100mll i 200mll

Daniel Ponce: 400mll

Ignacio Flaquer: 800mll

Brahim Fateh: 800mll

Miquel Doménech: 800mll i 1500m

Gerard Riera: 800mll

Carlos Rodríguez: 3000 obstacles

Marc Cunyat: 5000m

Albert Nogueras: 5000m

Esteban Fernández-Dávila: 400t

Oriol Piqueras: 400t

Javi Lorente: 400t i 110t

Dani Lorente: Alçada

Ferran Urquia: Llargada

Andrey Lavila: Triple Salt

Tyronne Donaire: Martell

Juan Carlos de la Torre: Javelina

Sergi López: Pes

Juan Antonio Cifuentes: Disc

Víctor Domínguez: Disc

El dissabte, a Rubí, l’Unai Pérez anirà al control de salts a buscar una bona marca al salt de llargada.

A l’Estadi Serrahima es disputarà una nova edició del Campionat de Catalunya Màster, amb també presència d’atletes del club:

Carlos Segovia: 400mll M35

José Reina: 800mll, 1500m i 5000m M50

Domingo Sánchez: Martell Pesat, Disc i Pes M60

Alberto Cemborain: Javelina i 5000 marxa M45

Fátima Canseco: 800mll, 1500m i 3000m F40

A l’estadi Serrahima, durant el matí de diumenge, l’Agrupació de Catalunya organitza un control de promoció. Atletes sub16 del club hi assistiran.

Luís Fitó: Llargada i 600m

Olivia Domínguez: 300mll

Enrique Pereira: 300mll

Ignacio Romero: 600m

A la Mar Bella, el Barcelona Atletisme organitza també un control de promoció. En ell trobem també d’altres atletes sub16 i d’altres de categories inferiors. 

Laia Alonso: Alçada i Pes

Víctor Barrado: Pes

Helena Cobo: Alçada

Tim Helmes: 1000m

Laia Gonzalo: 100mll

Jofre Hernàndez: 100mll i 600mll

Bosco Linares: 100mll i Alçada

Jan López: 300t

Joel Luque: 1000m

Maria del Mar Muñoz: Perxa

León Niemietz: 600m i Alçada

Noa Pastor: 3000 marxa

Aroa Piazuelo: 1000m

Vega Piazuelo: 600m sub12

Ivet Polán: Perxa

Aitor Raigada: 100mll

Aaron Villalba: Pes

Arnau Zeberio: 100mll i Alçada

També cal estar pendents del Campionat d’Espanya de Federacions autonòmiques sub18, on dos atletes del club, en Ruben Liste i en Jordi Sànchez, representaran a la selecció catalana. 

 

 

 

 

 

 

Sobre l’Autor: 

Per Eva / Administrator a juny 04, 2021

Sense Comentaris

Deixar una resposta