Cap de setmana intens d’atletisme hospitalenc

Tarragona, Sabadell i El Prat del Llobregat seran les tres seus catalanes amb atletes de L’Hospitalet aquests dos propers dies

L’Hospitalet Atletisme segueix competint setmana rere setmana un cop va començar l’aire lliure. Aquest cop ens tornem a centrar en els relleus de promoció, el Campionat de Clubs i l’organització d’un control i d’unes proves combinades a Tarragona.

A Sabadell s’organitza la 2a Jornada del Campionat de Catalunya de Clubs que decidirà la posició final del club a nivell català a l’aire lliure. 

La convocatòria és la següent: 

100mll: Paulino Sáez, Eloi Ruiz, Lola Martínez i Laura Sabaté

400mll: Irene Rubio, Julia Lillo, Ignacio Flaquer i Tomàs Cañellas

1500m: Miquel Doménech, Bernat Ollé, Clara Las Heras i Aina Cinca

5000m: Mari Carmen Paredes, Vinyet Bigorda, Albert Nogueras i Toni Joan SolerGibert

110mt: Javi Lorente i Joan Pané

100mt: Marta Vilches i Llum Gardella

Llargada: Abril Piniés i Sara Pérez,

Triple Salt: Andrey Lavila i Albert Urquia

Alçada: Dani Lorente i Ferran Urquia

Perxa: Patricia Hidalgo i Claudia Ruiz

Martell: Tyronne Donaire i Sergi López

Disc: Jaume León i Víctor Domínguez

4×100: Jordi Lacambra, Guillem Arderiu, Tomàs Cañellas i Mario Díez / Llum Gardella, Martina Aragó, Lola Martínez i Tània López.

A El Prat del Llobregat, durant el matí del dissabte, es disputen les finals dels relleus de promoció, amb vuit equips de L’Hospitalet classificats.

4x60m sub10 MASC: Ian AlbertMario SeguraNicolás Zabala i Eneko Zeberio

4x60m sub10 FEM: Enara CiuretSofia HernàndezCecilia Cortina i Mireia Pablos

4x80m sub14 MASC: Kevin CarrascoJoel LucasRoger Jara i Quim Suriñach

4x80m sub14 FEM: Mariona ArenasTelma TocaNaia Torres i Irene Vives

4x100m sub16 MASC: Max Cassidy, Enrique PereirasAitor Raigada i Unai Yuste

4x100m sub16 MASC B: Jofre HernàndezBosco Linares, Jan López i Arnau Zeberio

4x100m i 4x300m sub16 FEM: Laia AlsonoHelena CoboLucía Hernàndez i Olivia Domínguez

Finalment, a Tarragona, es viuran un control i un campionat territorial de Proves Combinades.

En el control, que se celebrarà el dissabte a la tarda, hi prendrà part la nosta llançadora Núria Pereiras

Pel que fa al campionat, seran diversos els atletes que competiran, i ho faran entre dissabte i diumenge.

Octatló sub16 MASC: Arnau Zeberio, Bosco Linares i Pol Bellón.

Decatló sub18 MASC: Jordi Sànchez.

Hexatló sub16 FEM: Laia Alonso.

Heptatló ABS FEM: Anna Pereiras, Dolors Cofan, Sonia-Ramon Cortés, Maria Pedroso i Daniela Ferrer

Heptatló sub18 FEM: Alana Ordoyo, Ona Clemente i Carola Blanco

 

 

 

 

Sobre l’Autor: 

Per Eva / Administrator a abr. 16, 2021

Sense Comentaris

Deixar una resposta