Cap de setmana amb molt d’atletisme

Primer de tot cal destacar que ens trobem davant del cap de setmana del Campionat de Clubs sub10 a sub16 que se celebra a El Prat de Llobregat.

L’Hospitalet Atletisme portarà a quatre grups: Els sub10 femenins, els sub14 femenins i els dos equips sub16

Les sub14 disputaran el campionat dissabte a la tarda amb aquestes convocades:

80mll: Naia Torres

150mll: Lidia Rossell

600m: Dayana Santamaria

1000m: Mireia Casasayas

1000 obstacles: Maria Pañella

3000m: Cloe Farroni

80 tanques: Mercé Palomo

220 tanques: Robin Cassidy

Alçada: Nerea Garcia

Perxa: Telma Toca

Llargada: Naia Jiménez

Triple Salt: Irene Vives

Pes: Mariona Arenas

Disc: Judit Florit

Martell: Sara Oviedo

Javelina: Andrea Sanfeliu

3000 marxa: Alba Hidalgo

4x80m: Cassidy-Garcia-Toca-Torres

4x200m: Arenas-Casasayas-Santamaría-Vives

Les sub10 ho faran el diumenge al matí:

60mll: Vega Milla

1000m: Mireia Pablos

Alçada: Sofia Hernàndez

Llargada: Enara Ciuret

Pilota: Emma de Pablos

1000 marxa: Cecilia Corina Cortina

4x60m: Álvarez-Ciuret-Cortina-Hernàndez

Els sub16 masculins competiran a partir de les 12:20h del diumenge

100mll: Unai Yuste

300mll: Enrique Pereira

600mll: Ignacio Romero

1000m: Bosco Linares

1500 obstacles: Jofre Hernàndez

3000m: Joel Luque

100t: Max Cassidy

300t: Max Cassidy

Alçada: Arnau Zeberio

Perxa: Bosco Linares

Llargada: Unai Yuste

Triple Salt: Pol Bellón

Javelina: Arnau Zeberio

Pes: Víctor Barrado

Disc: Víctor Barrado

Martell: Alejandro Arribas

4x100m: Andreu-López-Raigada-Hernàndez

4x300m: Bellón-Raigada-Pereira-Romero

Finalment, el grup sub16 femení competirà després dels nois:

100mll: Olivia Domínguez

300mll: Olivia Domínguez

600m: Lucía Hernàndez

1000m: Clara Rubiralta

1500m obstacles: Mehalet Tello

3000m: Aroa Piazuelo

100t: Laia Alonso

300t: Laia Alonso

Alçada: Helena Cobo

Perxa: Ivet Polan

Llargada: Berta Molina

Triple Salt: Helena Cobo

Pes: Maria del Mar Muñoz

Disc: Leire Ramos

Martell: Maria del Mar Muñoz

Javelina: Lucía Hernàndez

3000mm: Noa Pastor

4x100m: Gonzalo-Mur-Polan-Ramos

4x300m: Gonzalo-Mur-Rubiralta-Molina

A banda del Campionat de Clubs, L’Hospitalet Atletisme assisteix a d’altres proves. Avui 19 atletes competiran al Meeting de Mollet, del que n’estarem molt pendents.

A més, se celebra entre dissabte i diumenge un Control de Proves Combinades a Palafrugell, amb la presència de Dolors Cofan i Sònia Ramon-Cortés a l’Heptatló Femení i d’Alana Ordoyo al sub18. 

Molt pendents també del Campionat de Proves Combinades per seleccions que s’ha de celebrar a Alhama de Múrcia, amb la presència del nostre atleta Quim Rodríguez al Decatló Junior. 

A nivell estatal també es disputa el Meeting d’Andújar, la tarda del dissabte, amb la presència de Victòria Sauleda a la prova dels 800m. També pendents del Campionat d’Espanya de Pentatló de Llançaments Màster on Domingo Sánchez hi prendrà part. A més a més, José Reina participarà al campionat d’Espanya de 10.000m M50. Tot plegat es disputarà a Sabadell.

 

 

 

 

 

Sobre l’Autor: 

Per Eva / Administrator a maig 21, 2021

Sense Comentaris

Deixar una resposta