Tornem a competir per tot arreu

Tarragona, Santa Coloma, Andorra… tindrem atletes de L’Hospitalet Atletisme arreu del territori

El primer que cal destacar és la presència de Sara Gallego al Campionat d’Europa de seleccions, representant la selecció espanyola absoluta. Participarà en els 400t, dissabte a primera hora de la tarda (16:02). 

Seguim parlant del primer campionat individual que viurem. Serà a Tarragona, amb la disputa del Campionat de Catalunya Sub23. 19 atletes del club han sigut admesos.

100mll: Eloi Ruiz, Lola Martínez i Laura Sabaté

200mll: Eloi Ruiz, Carla Español i Laura Sabaté

400mll: Ignacio Flaquer

800mll: Ignacio Flaquer

1500m: Xavi Bastarrica i Aina Cinca

5000m: Xavi Blavia, Ramon Pons, Antoni Joan SolerGibert

Llargada: Xavi Barrubés, Lola Martínez i Abril Piniés

3000 obstacles: Irene Fernández

100 tanques: Abril Piniés i Anna Pereiras

Alçada: Anna Pereiras

Pes: Olga Morraja

Disc: Olga Morraja

5000 marxa: Mireia Urrutia, Alicia Castejón i Gemma Mora

A Santa Coloma de Gramenet viurem doble ració d’atletisme. Al matí tenim un control general amb atletes de moltes categories. 

100 tanques: Max Cassidy, Pol Bellón, Jan López, Laia Alonso, Laia Gonzalo i Maria del Mar Muñoz,

80 tanques: Roger Jara, Robin Cassidy, Sara Oviedo, Mercé Palomo, Maria Pañella, Telma Toca i Naia Torres.

60mll sub10/12: Nicolás Zabala, Aitor Martínez, David Asensio, Daniel Godino, Sofia Hernàndez, Arya Castro, Paula Barón i Aneu Polan

80mll: Joel Lucas, Roger Jara, Aleix Santos, David Lahiguera, Angel Neiro, Naia Torres, Mariona Arenas, Nerea Garcia, Maria Pañella, Alba Hidalgo, Judit Florit, Naia Jiménez, Mercé Palomo i Andrea Sanfeliu. 

100mll: Unai Yuste, Aitor Raigada, Max Cassidy, Jofre Hernàndez, Jan López, Helena Cobo, Laia Gonzalo, Leire Ramos, Ivet Polan, Mehalet Tello, Berta Molina, Edurne Artola, Raquel Castaño, Molly Pullen i Lucía Hernàndez

600mll: Daniel Godino

1000mll: Arnau Sánchez, León Niemietz, Pol Bellón, Joel Luque, Tim Helmes, Jofre Hernàndez, Mireia Casasayas, Irene Vives, Mariona Arenas, Dayana Santamaria, Mehalet Tello i Raquel Castaño.

Llargada: Nicolás Zabala, David Asensio, Aitor Martínez, Sofia Hernàndez, 

Pes sub10 a sub16: Joel Luque, David Lahiguera, Gerard Yeste, Angel Neiro i Quim Suriñach, Aitor Raigada, Unai Yuste, Arnau Zeberio, Aaron Villalba, Judit Florit, Sara Oviedo i Naia Jiménez.

Alçada: Telma Toca, Berta Molina, Nerea Garcia, Aleix Santos, Helena Cobo, Irene Vives i Arnau Zeberio.

Perxa: Aneu Polan i Maria del Mar Muñoz. 

Durant la tarda viurem el Control de Velocitat, amb diversos atletes des de junior fins a absolut.

100mll: Paulino Sáez, Jordi Lacambra, Eliecer Burgos, Isaac Segura, Ivan Hernández, Marc Gonzàlez, Mario Díez, Luca Bassas, Bernad Abad, Marc Aguilar, Amadou Bah, Lola Martínez, Martina Aragó, Mar Armán, Carla Español, Jana Hurtado, Tània López, 

200mll: Isaac Segura, Paulino Sáez, Jordi Lacambra, Eliecer Burgos, Marc Gonzàlez, Ivan Hernàndez, Mario Díez, Amadou Bah, Marc Aguilar, Bernat Abad, Carla Español, Lola Martínez, Tània López, Martina Aragó i Mar Armán.

400mll: Luca Bassas, Jana Hurtado i Abril Gonzàlez.

110mt: Joan Pané

Llargada: Albert Urquia, Ferran Urquia, Lola Martínez, Sara Pérez i Mar Armán. 

Dissabte al matí viurem a Granollers un altre control absolut. Destaquem la presència de molts dels nostres atletes:

400mll: Oriol Piqueras, Amadou Bah, Luca Bassas, Daniel Ponce, Carlos Segovia i Abril Gonzàlez.

1500m: Miquel Doménech, Alejandro Rodríguez i Clara Las Heras

5000m: Carlos Rodríguez i Antoni Joan SolerGibert

400t: Javier Lorente, Oriol Piqueras, Jana Hurtado, Llum Gardella i Sara Pérez.

Alçada: Dani Lorente

Javelina: David Bofill i Aina Ramos

Disc: David Bofill i Juan Antonio Cifuentes

Triple Salt: Sara Pérez

Dissabte al matí, a Gavà, es viurà un control intern amb la presència del nostre atleta sub16 Enrique Pereira. 

També al matí de dissabte, a Sabadell, el JAS organitza un control social on el nostre sub16 Unai Yuste competirà en Llargada. 

Diumenge al matí, a Rubí, viurem un nou control de Llançaments amb l’atleta Berta Rubiol a la Javelina. 

Finalment, a Andorra, es viurà el Campionat andorrà i el Meeting, amb la presència d’atletes del club en algunes proves.

100mll: Guillem Arderiu

400mll: Irene Rubio

800mll: Gerard Riera, Anàs El Idrissi i Alejandro Rodríguez

N’estarem pendents de tots ells!

 

 

 

 

 

 

Sobre l’Autor: 

Per Eva / Administrator a maig 28, 2021

Sense Comentaris

Deixar una resposta